Novinky

Analýzy nově (1.11.2019)

Všechny letošní analýzy jsme pro Vás v průběhu září a října zaktualizovali. V excellovské části tak lze provést porovnání, které využívá data korespondující s údaji v naší on-line databázi. V této chvíli je pro členy BI připraveno celkem 15 analýz benchmarkingovách výsledků.

Členská města (30.8.2019)

V průběhu roku 2019 jsem v Benchmarkingové iniciativě přivítali dva nové členy. Po dvouleté pauze přistoupilo Město Rožnov pod Radhoštěm. Zcela novým členem je Město Lovosice. Aktuální seznam všech 76 členských měst je uveden v části Projekty a reference.

Aktuální analýzy (28.5.2019)

Průběžně pro Vás zpracováváme analýzy v jednotlivých agendách BI či v průřezových oblastech. V souborech ke stažení je aktuálně k dispozici analýza Profilu úřadu, analýza Občansko-správních agend (letos včetně ukazatelů agendy Czechpoint) a analýza Stavebního úřadu.

V nejbližší době budou připraveny analýzy Profilu města, analýza Finančních agend a analýza agend ŽP.

I v letošním roce pro Vás bude, kromě dalších rozborů vybraných agend, připravena analýza Rating (sledujíci finanční kondici měst).

Členská města v roce 2019 (6.2.2019)

Pro letošní rok se do benchmarkingového porovnávání v rámci BI 2005 zapojí 74 obcí s rozšířenou působností (včetně 3 městských částí HMP). Jejich seznam naleznete v části reference. 

Analýzy v roce 2018 (31.8.2018)

Jako každoročně jsou pro Vás v členské sekci připraveny analýzy z nejaktuálnějších dat (období r. 2013 až 2017). Pro letošní rok přibylo v excellovských částech analýz několik nových funkcí - možnost vybrat pro porovnání konkrétní město (navíc k výběru Vašeho úřadu a PS), možnost automaticky odstranit nerelevantní kategorie a zjednodušená možnost zobrazení výsledků v rychlé analýze ukazatelů za poslední rok. 

Momentálně jsou k dispozici analýzy: Profil města, Profil úřadu, Stavební úřad, SPOD a agend v sociální oblasti, Občanskosprávní agendy, Životní prostředí, Živnostenský úřad, Územní plánování a Památková péče, Dopravně-správních agend.

Zároveň je několik dalších analýz v přípravě. Půjde o oblasti: Provozní agendy, Školství, Přestupky, Absorpční…

Číst dále

Členská základna v roce 2018 (20.4.2018)

K dnešnímu dni je v Benchmarkingové iniciativě 2005 zapojeno 73 měst a obcí s rozšířenou působností.

Chcete se stát členem, získat přístup k cenným údajům a sdílet zkušenosti s kolegy napříč Českou republikou? Neváhejte a kontaktujte nás zde.

Analýzy finančního zdraví (24.11.2017)

Pro členská města BI 2005 jsme připravili analýzy finančního zdraví - rating měst. Analýzy jsou rozděleny do třech velikostních kategorií, pro jejich stažení je nutné se přihlásit do neveřejné části webu.

Analýzy v roce 2017 (30.5.2017)

V souborech ke stažení naleznete řadu nových analýz z dat do r. 2016. Součástí každé analýzy je tabulkovou část v excelu, kde je možno okamžitě provést porovnání ukazatelů Vašeho úřadu. K dispozici jsou aktuálně: Profil úřadu, Profil města, Analýza Finanční, Analýza Městská policie, Analýza Občanskosprávní agendy, Analýza Školství, Analýza Životní prostředí, Analýza SPOD a agend v sociální oblasti, Analýza Živnostenský úřad, Analýza Pohledávky. 

Analýzy dalších oblastí pro Vás průběžně připravujeme.

V roce 2017 zapojeno 73 měst (4.4.2017)

K dnešnímu dni je v Benchmarkingové iniciativě 2005 zapojeno 73 měst a obcí s rozšířenou působností.

Chcete se stát členem, získat přístup k cenným údajům a sdílet zkušenosti s kolegy napříč Českou republikou? Neváhejte a kontaktujte nás zde.

Spuštění nového webu (1.4.2017)

Připravili jsme pro vás nové www stránky včetně neveřejné části určené členům Benchmarkingové iniciativy 2005. Budeme rádi za Vaše ohlasy a náměty. Kontaktní údaje naleznete zde.